Средњој економској школи Сомбор је у Бриселу додељена ЕИТА награда

Европска награда за иновативност у настави - EITA (Innovative Teaching Award) додељују се установама које су успешно спровеле Еразмус+ пројекат и оствариле значајније резултате у оквиру задате теме Образовање и иновације за 2023. годину.

У области средњег стручног образовања и обука награђен је пројекат Цатерерс он the рун. У оквиру пројекта је спроведен велики број активности које су укључивале запослене и ученике, а израђен је и приручник Кетеринг услуга, са акцентом на предузетништво.

Координатор пројекта Мелита Даниловић је у период од 24. до 25. новембра 2023. године присуствовала свечаноме уручењу награде у Bruxellesu. Том је приликом је била позвана на учествовање у радионицама и панел дискусији на тему иновације у средњем стручном образовању.

Поносни смо због ЕИТА награде и сретни смо што је сврха нашега пројекта препозната у контексту ЕУ.